skip to Main Content

Türk Ocakları Samsun Şubesi 18. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Türk Ocakları Samsun Şubesi 18.02.2023 tarihinde, saat 14.00’te 18. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Ocak binasında gerçekleştirilen toplantıda birçok delege ve üye bir araya geldi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kurulda gündem maddeleri hazirûna sunuldu. Divan teşekkülü için verilen teklifin ardından Genel Kurul Başkanlık Divanında; Divan Başkanı: Necati Bulutay, Başkan Yardımcısı: Hamdi Koçak, Kâtip Üye: Halim Kaya yer aldı. Faaliyet vb. raporların okunması ve ibrasının ardından görüşler bildirildi.

Kurulda Şube Başkanı Prof. Dr. Serkan Şen hazirûna hitabında üç dönemdir sürdürdüğü başkanlık görevinin artık devredilmesi gerektiğini beyan eden Şen, bu görevin mahiyetinden ve kişiye kazandırdığı tecrübelerden bahsetti. Samimi ve duygu dolu bir konuşma gerçekleştiren Prof. Dr. Serkan Şen millî bilincin ve kültürün önemine değinerek Türk Ocaklarının bu istikamet üzerinde taşıdığı meşalenin gelecek nesillere ışık tutacağını bildirdi. Konuşmasına yeni Yönetim Kurulu Üyelerine tebrik ve temennilerini bildirerek son veren Şen, tüm delege ve üyelere teşekkür etti.

Prof. Dr. Serkan Şen’in konuşmasının ardından Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu üyelerinin ve Merkez İdare Heyeti kurultay delegelerinin seçimi gerçekleştirildi. Göreve gelen yeni Şube Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çağatay Tufan dilek ve temennilerini dile getirdiği bir konuşma yaptı. Konuşmasına hazirûnu ve Genel Kurul Başkanlık Divanını selamlayarak başlayan Tufan, geçmişten günümüze Türk efkâr-ı umumiyesine katkıda bulunan isimleri andı. Türk Ocaklarının mahiyetine değinen Tufan, üç dönemdir bu görevi hakkıyla yürüten Prof. Dr. Serkan Şen’e teşekkürlerini bildirdi. Yeni Şube Başkanı Mustafa Çağatay Tufan’ın konuşmasının ardından hediye taktimleri yapılarak kurul nihayetlendirildi.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

Back To Top